Zdrowe soki na dobre samopoczucie

Posted on 01/08/2016 10:37am

Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość chyba każdy, kto troszczy się o kondycję, czy dobrą sylwetkę. Źródłem witamin są oczywiście warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie przykładowo sok z karczocha, który dostarczy wielu niezbędnych dla organizmu składników. Przykładów jest bez liku. Bardzo istotną kwestią, o jakiej informują spece od dobrego odżywiania jest to, żeby korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, zawierają bardzo mało chemii oraz rozmaitego typu konserwantów. Znacznie lepsza w czerwcu będzie świeża truskawka z polskiego pola niż pomarańcza, która przyleci z innego kontynentu.
Transport owoców wymaga bowiem należytej konserwacji, zastosowania różnego typu środków chemicznych. Chociaż na to również są obejścia, gdyż suszy się oraz proszkuje owoce. Popularna jest choćby guarana w proszku - czytaj więcej.
5 razy więcej zdrowia
Author: Marwit
Source: Marwit
Dietetycy przekonują, że pijąc soki w znaczny sposób wpływamy na nasze codzienne samopoczucie. Wspomniany uprzednio sok z karczocha to doskonały sposób na wzmocnienie pracy organizmu - https://sklep-amplio.pl/192/soki-naturalne/sok-z-karczocha.html. Z resztą niemalże każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie świetne są soki nie z owoców, a z warzyw. Posiadają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, albo nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z których przygotujemy pyszny oraz pożywny sok. Jeśli szukamy inspiracji, to najlepiej poszukać przepisów na soki online. Znajdują się tam dodatki, jakie można dodać do soku, żeby zupełnie zmienić jego smak, albo podkreślić smak jakiegoś konkretnego owocu. Takim składnikiem może być na przykład mięta, jaka doskonale współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz nadając wspaniałego aromatu.
Każdy z nas winien każdego dnia jeść porcję warzyw albo owoców. To mówią specjaliści, to przeczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy poradnikach zdrowotnych. Jest to standardowe działanie. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim jedzeniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno. Prawdziwym skarbem jest możliwość posiadania przy domu ogródka, kiedy to w każdym momencie można sięgnąć po zdrową i samodzielnie wyhodowaną roślinę.

Tags: oczy, smak, sport, sposób