Nie ma chyba osoby, która nie rozpoczynałaby dnia od łyka ulubionej kawy. Aromat i smak zachęca do działania i dzięki temu łatwiej nam podjąć różne obowiązki

Posted on 26/07/2016 10:23am

Każdy z nas przyzwyczaił się do ulubionej jakości czy metody przyrządzania kawy i tak właśnie robi ją każdego ranka. Może jednakże powinno się chociażby raz spróbować czegoś, czym zachwyca się teraz calusieńki świat.
kawa robiona z aeropressu
Author: ekidreki
Source: http://www.flickr.com
Należałoby w tym punkcie wspomnieć o urządzeniu, które w bardzo krótkim czasie podbiło serca entuzjastów kawy - jest to aeropress. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które pozwala szczególnie eksperymentować ze smakiem i aromatem przyrządzonej kawy. Cały sekret czynności aeropress polega na tym, że odpowiednio ustawiając również czas zaparzania, temperaturę wody jak i grubość mielenia ziaren za każdym razem mamy możliwość otrzymać diametralnie różny smak i woń. Z tej przyczyny aeropress uzyskało uznanie bardzo dużej liczby pasjonatów kawy na całym świecie. Niepodobna w tym miejscu nie wspomnieć o kolejnym uwielbianym urządzeniu jakim jest kawiarka g.a.t. W tym przypadku aromat kawy też jest uzależniony od sposobu parzenia. Polega to na tej zasadzie, że kawiarka g.a.t zbudowana jest ze zbiornika na wodę i zbiornika na gotową kawę. Specyfika jest związane z tym, iż gorąca woda wznosi się w górę czyli do filtra z kawą, wobec czego można otrzymać cudownie wonną kawę.


Warto czasami odejść od standardowej .kawy parzonej i zasmakować tego, co tak ogromnie chwalą inni. Przypuszczalnie odkryjemy smak dotychczas nam nieznany i nieporównywalny z niczym innym aromat.

Tags: urządzenie, sprzęt, bar