Korzystniej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy niż w ogóle?

Posted on 17/05/2016 1:54pm

Wielcy miłośnicy kawy w ciągu dnia są wstanie wypić wiele filiżanek. Są i tacy, którzy ten aromatyczny napój piją bez opamiętania, na potęgę. Jak przekonują badania medyczne, średnia wartość ciśnienia krwi u takich ludzi, a więc i szybkość akcji serca, jest niższa. Ma to z kolei związek z mniejszym ryzykiem chorób serca, wad układu krążenia i udarów.

Pewien odsetek z nas zna wyniki przedstawionych powyżej analiz, inni najzwyczajniej w świecie nie są w stanie wyobrazić sobie życia bez kawy. Bez względu na powód, znaczna część ludności wykazuje tendencje czystego uzależnienia, a kawa do biura, obok innych niezbędnych elementów, stała się fundamentalnym wyposażeniem prawie każdej firmy. Ponieważ nie każdy ma rano czas, żeby przed pracą zatrzymać się na chwilę i przygotować sobie kawę, pierwszą czynnością, jaką wykonujemy po przekroczeniu progu biura bywa uruchomienie ekspresu. Unoszący się zapach kawy, bez względu na porę dnia, jest w stanie postawić na nogi nie jednego śpiocha. W związku z tym herbata, czy też kawa do biura tudzież inne akcesoria do kawy i herbaty stanowią krytyczną kwestię. Od niej niejednokrotnie jest uzależniona nastawienie zatrudnionych i powodzenie zadań pod koniec dnia pracy. Nie powinniśmy się temu dziwić, według długoletnich analiz przeprowadzonych przez Centrum badań klinicznych w Paryżu, ludzie, którzy spożywają napoje bogate w kofeinę, takie jak kawa lub herbata, są zdrowsi.Filiżanka kawy
Author: Katherine Lim
Source: http://www.flickr.com
Odnosi się to także do tych amatorów kawy, którzy piją ją w ponadprzeciętnych ilościach. Porównując wyniki medyczne tych, którzy całkowicie stronią od kofeiny oraz ludzi, którzy łatwo tracą rachubę, ile filiżanek zdążyli już właściwie wypić w ciągu dnia, niejednokrotnie nachodzi nas refleksja. Kawa do biura, bez względu na to, czy świeżo palona, rozpuszczalna, mielona bądź ziarnista, stała się rzeczą kluczową, wręcz pożądaną. Biorąc pod uwagę jej smak, aromat, zalety estetyczne, lecz również aspekty medyczne - za kwestię bezsporną uważa się fakt, że zasługuje na każdą cenę. Co ciekawe, pomimo wielu nowych wynalazków wciąż pojawiających się na rynku, kawa jest uznawana za prawdziwy fenomen wśród napojów. Cieszy się niesłabnącą popularnością oraz zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Nie ważne, z jakiego powodu ją pokochaliśmy, kawa do biura to sprawa kluczowa!

Tags: herbata, aromat, kofeina