Kawa na do śniadania to jest to, czego potrzebuje każda dorosła osoba. Nic nie pobudza tak dobrze jak filiżanka klasycznej małej czarnej. Może by tak jednak poszukać nowinek w świecie parzenia kawy i spróbować innych sposobów?

Posted on 16/05/2016 4:15pm

Kawa jest napojem zwyczajowo używanym w codziennym życiu. Bez niej bardzo duża liczba nie wyobraża sobie początku dnia. Sytuacja komplikuje się, jeśli przebywamy w miejscu, gdzie nie mamy możliwości zaparzenia jej przykładowo na plaży. Na szczęście obecnie jest już to możliwe dzięki awangardowym przyborom które należałoby poznać.

Pierwszym z nich jest dripper. To małe urządzenie w kształcie kubka. Z reguły występuje w dwóch wersjach: plastikowej i ceramicznej. Jego specyfika polega na tym, że na pod spodem ma malusieńki zbiorniczek w którym zaparzana jest kawa. By wydobyć prawdziwy, niepowtarzalny smak powinno używać się do tego ziaren najwyższej stopnia . Kolejnym decydującym dla parzenia kawy urządzeniem jest aeropress. To przenośne, proste sprzęt do parzenia kawy, które łączy dwie techniki parzenia: ciśnieniową i filtrową. Dzięki temu mamy szansę wpływu na dużo przyczyn kawy, którą chcemy przygotować. Dzięki narzędziu aeropress mamy możliwość wpływu na jej smak, aromat, temperaturę, grubość mielenia ziaren, a także metodę jej parzenia.Całość to sprawia, że wszelkie kawa zaparzona w urządzeniu aeropress za każdym razem może lubować się odmiennie , dzięki czemu zadowoli wszystkich, nawet najbardziej marudnego pasjonata. Najemcy tego pionierskiego sprzętu zgodnie twierdzą, że pierwsza przyrządzona w aeropress kawa to jest dopiero początek całej przygody, gdyż mobilizuje do do ciągłego eksperymentowania ze smakami, a możliwości jakie daje aeropress są naprawdę absolutne. Parzona kawa każdorazowo w niejednakowy sposób to niezwykła okazja poznania jej wszystkich smaków. Bez dwóch zdań korzyścią narzędzia jak i zachętą do wypróbowania jego nieprawdopodobnych zalet jest bardzo maływydatek kupienia. Wraz z urządzeniem w komplecie znajdują się filtry i mieszadełko.

Tags: kawa, aromat, filtr