Żeliwo - tworzywo niedoceniane podczas gotowania

Posted on 19/01/2017 9:54am

Mimo że żeliwo jako takie znane jest ludzkości od dziesiątek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez sporo lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednakże dziś patelnie teflonowe są coraz mniej popularne, a wraca się do takich garnków, które służyły do gotowania naszym babciom.


Ten swego rodzaju powrót do przeszłości owocuje tym, że dania przyrządza się szybciej, a poza tym są znacznie smaczniejsze.
stworzone
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com


Naczynia żeliwne z pewnością powinny znaleźć się w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy gotujemy dla paru osób czy też jesteśmy szefami wielkiej restauracji. Oczywiście są nieco droższe niż ich odpowiedniki zrobione z teflonu, lecz ten wydatek się zwraca - jedna żeliwna patelnia będzie sprawna dłużej niż kilka z teflonem. To udowodniona prawa. Poza tym te naczynia sprawdzą się na wszelakich palnikach, przykładowo gazowych i indukcyjnych, a także można je wykorzystywać w piekarniku jako naczynie do zapiekania. Zupełną podstawą jeśli rozchodzi się o naczynia wykonane z tego materiału jest garnek żeliwny - kompletna podstawa wyposażenia każdej kuchni. Tego rodzaju garnki da się zakupić praktycznie w wszelkich gabarytach, typach oraz stylach, że na pewno każdy miłośnik gotowania znajdzie coś idealnego dla siebie - ekspres bugatti.


Opłaca się zainwestować w doskonałej jakości naczynia wykorzystywane w naszej kuchni - bez wątpienia dobrze będą one wpływać na smak naszych potraw. Żeliwo wykorzystuje się nie tylko do tworzenia garnków czy też patelni, na jakich można smażyć na tłuszczu - fani zdrowego jedzenia również znajdą coś odpowiedniego dla siebie, coś jak na przykład patelnia grillowa żeliwna.


Przyrządzane za jej pośrednictwem dania posiadają znacznie mniejsze ilości tłuszczu oraz smakują doskonale. Patelnia taka jest łatwa do utrzymania w czystości, można ją również wykorzystywać w każdego - bugatti czajnik typu piekarniku do pieczenia.

Tags: piekarnik, zakup, fan